-A A +A

Proquest Veritabanları

Proquest ile ilgili görsel sonucu

Proquest tarafından sunulan Early English Books Online, Early European Books, Periodicals Archive, House of Commons Parliamentary Papers Online, Documents on British Policy Overseas, ProQuest Historical Newspapers: International Collection, ProQuest Historical Newspapers: U.S. Major Dailies, ProQuest Historical Newspapers: U.S. Jewish Newspaper Collection 31 Mayıs 2020 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

Early English Books Online; 1400-1700 tarihleri arasında yayınlanmış, dil, edebiyat ve sanat konularında 130.000’den fazla yayın ve 17 milyondan fazla taranmış sayfayı içermektedir.

Early European Books; 1450-1700 yılları arasında basılmış, şu an Avrupa’nın önemli kütüphanelerinin koleksiyonları içinde yer alan dil, edebiyat ve sanat konularındaki kaynakların ekran görünümlerini kapsamaktadır.

Erişim Adresi: https://trials.proquest.com/access?token=ZbHfgQBdkNTaHMeeZCLXHknzl

Periodicals Archive Online; beşeri bilimler ve sosyal bilimler alanında 700‘den fazla derginin dijitalleştirilmiş arşivini içermektedir.

House of Commons Parliamentary Papers Online; 18.yy, 19.yy, 20.yy ve 21.yy İngiliz devlet dokümanlarını içermektedir.

Documents on British Policy Overseas; İngiltere'nin dış politika talimatları, iş raporları, mektuplar, notlar ve uluslararası ilişkilerle ilgili ABD hükümet belgelerini içermektedir.

ProQuest Historical Newspapers: International Collection; 11 adet uluslararası gazetenin 55 milyondan fazla dijitalleştirilmiş arşivini içermektedir.

ProQuest Historical Newspapers: U.S. Major Dailies; Chicago Tribune, Los Angeles Times, The New York Times, Washington Post ve Wall Street Journal Gazetelerinin 1980 yılından günümüze kadar olan arşivini içermektedir.

ProQuest Historical Newspapers: U.S. Jewish Newspaper; The American Hebrew & Jewish Messenger (1857-1922), The American Israelite (1854-2000), The Jewish Advocate (1905-1990), Jewish Exponent (1887-1990) Gazetelerinin arşivlerini içermektedir.

Erişim Adresi: https://trials.proquest.com/access?token=sHCRAaFHAeHNRbOpkFQNvhNDu

Veritabanına uzaktan erişim için VPN hizmetini (https://faq.cc.metu.edu.tr/tr/groups/vpn-hizmeti) kullanınız.

Veritabanları ile ilgili görüş ve önerilerinizi http://lib.metu.edu.tr/tr/veritabani-degerlendirme-formu# bağlantısında yer alan formu doldurarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

NOT:
1. Sistematik olarak çok sayıda kopyalama, çıktı alma ve indirme işlemi yapılması durumunda Üniversitenin veritabanına erişimi yayıncı tarafından kesilir. Bu nedenle lütfen veritabanlarını kullanırken telif haklarına uygun davranınız.

2. Erişim bağlantısının e-posta programlarından kaynaklanan nedenlerle açılmaması durumunda, adresi İnternet tarayıcınıza kopyalayarak bağlantıyı acmayı deneyiniz