-A A +A

Kütüphaneye Materyal Sağlama

Kitaplar

ODTÜ öğrencileri ile akademik ve idari personeli, kitap önerisinde bulunabilir. Kitap/Ders Kitabı Sipariş Formu'nu doldurmak, öneride bulunmak için yeterlidir.

Rezerv Birimi için ders kitapları sadece ODTÜ akademik personeli tarafından talep edilebilir. Ders kitapları 40 öğrenciye bir kopya düşecek şekilde satın alınmaktadır.

• Önerilen kitapların Kütüphane tarafından sağlanıp sağlanamayacağı, öneri sahiplerine e-posta aracılığı ile duyurulur.
• ODTÜ Kütüphanesi, satın alma işlemlerini Kamu İhale Yasası'na göre yapmaktadır. Bu nedenle sipariş edilen kitapların Kütüphane'ye ulaşma süresi ortalama 4 aydır.
• Kitap siparişi ile ilgili soru ve önerileriniz için Sağlama ve Kataloglama Birimi'ne e-posta ile veya (+90.312)210 27 90 / (+90.312)210 27 83 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Lütfen Dikkat!


• Kitap önerisi yapmadan önce, önerdiğiniz kitabın koleksiyonda olup olmadığını Kütüphane Kataloğu'ndan kontrol ediniz.

• Kitap/Ders Kitabı Sipariş Formu'na ad, soyad ve barkod bilgilerinin girilmesi zorunludur. Aksi takdirde istekler Kütüphane tarafından dikkate alınmaz.
• Kitap/Ders Kitabı Sipariş Formu'na, istediğiniz kitabın isbn, cilt, kopya, basım, vb. bilgilerini not edebilirsiniz.
• Kitap/Ders Kitabı Sipariş Formu'nu doldururken Türkçe yazı karakterlerini kullanınız. 

Veritabanları ve Basılı/Elektronik Dergiler


Elektronik veritabanları ve basılı/elektronik dergilere abonelik önerileri, kaynağın koleksiyona ve bütçeye uygunluğu göz önünde tutularak değerlendirilir. Abonelik önerileri ODTÜ'nün bütün akademik ve idari personeli ile öğrencileri tarafından yapılabilir. Bütün öneriler yıl sonunda Kütüphane tarafından değerlendirilir ancak Kütüphane, önerilen bilgi kaynaklarının alınacağını garanti edemez. Abonelik önerileri için lütfen E-Dergi/Veritabanı Abonelikleri İstek Formu'nu kullanınız.

Veritabanı ve basılı/elektronik dergi abonelikleri ile ilgili soru ve önerileriniz için Elektronik Kaynaklar Birimi'ne e-posta ile veya (+90 312)210 27 86 / (+90 312)210 27 98 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.