-A A +A

Makale/Kitap Sağlama Hizmeti(ILL)

KİTS’e (Kütüphaneler arası İşbirliği Takip Sistemi) üye olan Üniversite ve Araştırma Kurumlarının Personeli İçin Makale/ Kitap Sağlama Hizmeti

Makale/Kitap istekleri sadece ILL kütüphanecileri tarafından yapılabilir.

ODTÜ Kütüphanesi, diğer üniversitelerin ve araştırma kurumlarının tam zamanlı çalışan personeline makale/ kitap sağlama hizmeti verir.

  • KİTS’e (Kütüphaneler arası İşbirliği Takip Sistemi) üye olan Üniversite ve Araştırma Kurumları en fazla 25 kitap isteyebilirler.
  • Bir kişi için, bir günde en fazla 5 makale isteğinde bulunulabilir.
  • Sadece KİTS (Kütüphanelerarası İşbirliği Takip Sistemi) üzerinden yapılan makale/ kitap istekleri karşılanır.
  • İstekte bulunulmadan önce kütüphane kataloğu kontrol edilerek, derginin ihtiyaç duyulan cilt ve sayısının koleksiyonumuzda yer aldığı kesinleştirilmelidir.
  • Makale künyesi eksiksiz ve doğru olarak verilmeli, dergi adlarında kısaltma kullanılmamalıdır. Künye bilgisi yanlış veya eksik olan makale istekleri karşılanmaz. Dergilerin açık adlarına ulaşmak için aşağıdaki bağlantılar kullanılabilir.

Abbreviations.com
Science and Engineering Journal Abbreviations

• Makale istekleri istek yapan kütüphaneye KİTS üzerinden elektronik olarak gönderilir.

ODTÜ Akademik Personeli İçin Makale Sağlama Hizmeti


Kütüphane, Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin tam zamanlı akademik personeli için, Türkiye'deki diğer Üniversite Kütüphanelerinden makale sağlar.

• İstekte bulunulmadan önce derginin, ihtiyaç duyulan cilt ve sayısının koleksiyonumuzda olup olmadığı, 
Kütüphane Kataloğu ve E-Dergi Arama sayfası kontrol edilerek kesinleştirilmelidir.
• Talep edilecek makalenin hangi kütüphanede olduğu belirlenmelidir. 
• Diğer araştırma kurumlarından makale sağlamak isteyen ODTÜ akademik personeli, ILL'den sorumlu kütüphaneciye (ill@metu.edu.tr) talebini iletir.
• Makale künyesi eksiksiz ve doğru olarak verilmeli, dergi adlarında kısaltma kullanılmamalıdır. Künye bilgisi yanlış veya eksik olan makale istekleri karşılanmaz. Dergilerin açık adlarına ulaşmak için aşağıdaki bağlantılar kullanılabilir.

Abbreviations.com
Science and Engineering Journal Abbreviations


İletişim
Daha fazla bilgi için (+90.312)210 36 24 numaralı telefonu arayabilir veya 
e-posta (ill@metu.edu.tr) gönderebilirsiniz.
KDDB, "Kütüphaneler Arası Ödünç Verme ve Doküman Sağlama Süreci" kapsamında kişisel verileriniz, Kanunda belirtilen amaçlarla sınırlı olarak işlemektedir. Konuyla ilgili aydınlatma metnine aşağıdaki bağlantı ile ulaşabilirsiniz..

Detaylı KVKK Aydınlatma Metni