-A A +A

McGraw-Hill OMMBID Veritabanı

McGraw-Hill OMMBID Veritabanı 14 Haziran 2017 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

OMMBID; tıbbi genetik ve genomik alanında sürekli güncellenen, site içi konu ve anahtar kelime ile arama yapılabilen bir referans veritabanıdır. Veritabanı kapsamında; The Online Metabolic and Molecular Bases of Inherited Disease ve Clinical Genomics: Practical Applications in Adult Patient Care kaynaklarına erişim sağlanmaktadır.  Ayrıca veritabanı içeriğinde yüzlerce animasyon ve görselle desteklenmiş konu anlatımları bulunmaktadır.

Erişim adresi : http://ommbid.mhmedical.com

Veritabanına uzaktan erişim için VPN hizmetini (https://faq.cc.metu.edu.tr/tr/groups/vpn-hizmeti) kullanınız.

Veritabanları ile ilgili görüş ve önerilerinizi http://lib.metu.edu.tr/tr/veritabani-degerlendirme-formu# bağlantısında yer alan formu doldurarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

NOT:
1. Sistematik olarak çok sayıda kopyalama, çıktı alma ve indirme işlemi yapılması durumunda Üniversitenin veritabanına erişimi yayıncı tarafından kesilir. Bu nedenle lütfen veritabanlarını kullanırken telif haklarına uygun davranınız.

2. Erişim bağlantısının e-posta programlarından kaynaklanan nedenlerle açılmaması durumunda, adresi İnternet tarayıcınıza kopyalayarak bağlantıyı açmayı deneyiniz.