-A A +A

De Gruyter IUPAC Standards Online Veritabanı

IUPAC Standards Online Veritabanı 31 Aralık 2024 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.    

IUPAC Standards Online veritabanı, Pure and Applied Chemistry adlı dergide yayımlanmış standartları kapsamaktadır.

Veritabanı analitik kimya, biyokimya, çevre kimyası, eğitim, fiziksel kimya, inorganik kimya, isimlendirme ve terminoloji, kimyasal güvenlik, malzemeler, nükleer kimya, organic kimya, teorik ve hesaplamalı kimya, tıbbi kimya, toksikoloji, veri yönetimi gibi konuları içermektedir.

NOT: Veritabanına ulaşmak için https://www.degruyter.com/accessLink/IUPACdb2024  adresinde kişisel hesap açıp Log in’e tıklayınız. “Other access methods” kısmından kişisel hesabınızdan giriş yapınız.

Erişim Adresi: https://www.degruyter.com/database/iupac/html

Veritabanına uzaktan erişim için VPN hizmetini (https://faq.cc.metu.edu.tr/tr/groups/vpn-hizmeti) kullanınız. 

Veritabanları ile ilgili görüş ve önerilerinizi http://lib.metu.edu.tr/tr/veritabani-degerlendirme-formu# bağlantısında yer alan formu doldurarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

NOT:
1. Sistematik olarak çok sayıda kopyalama, çıktı alma ve indirme işlemi yapılması durumunda Üniversitenin veritabanına erişimi yayıncı tarafından kesilir. Bu nedenle lütfen veritabanlarını kullanırken telif haklarına uygun davranınız.

2. Erişim bağlantısının e-posta programlarından kaynaklanan nedenlerle açılmaması durumunda, adresi İnternet tarayıcınıza kopyalayarak bağlantıyı açmayı deneyiniz