-A A +A

Koleksiyon Yönetimi Birimi

Kütüphane, Üniversite'nin akademik programlarını desteklemeyi, akademik ve idari personel ile öğrencilerin bilgi ihtiyacını karşılamayı ve diğer kurumlarla ulusal ve uluslararası düzeyde işbirliği yapmayı amaçlar.

Bu bağlamda, Koleksiyon Yönetimi Birimi’nin temel görev ve sorumlulukları aşağıda belirtilmektedir:

Bilgiye Erişim: Kullanıcıların kütüphane kaynaklarına daha hızlı ve kolay bir şekilde erişimini sağlamak amacıyla salon ve rafların düzenini sağlamak ve kitapların rafta diziliş sırasının uygunluğunu kontrol etmek.

Depo Kitapları: Depo saatlerinde kullanıcıların depo kitap isteklerini karşılamak. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Kayıp Kitaplar: Kütüphane koleksiyonunda yer alan fakat kullanıcılar tarafından bulunamayan kitapları el terminaliyle aramak, durumuyla ilgili kullanıcıları bilgilendirmek.

Cilt İşlemleri: Fiziksel olarak yıpranmış ve zarar görmüş kitapları tespit etmek. Gerekli işlemlerin yapılmasını sağlayarak kullanıma hazır hale getirmek.

Nadir Eserler Koleksiyonu : Nadir eserler koleksiyonunun kullanımı için uygun ortamı sağlamak.

Bilgilendirme: Kullanıcıların salonlarda aradıkları bilgi kaynaklarına erişmesine yardımcı olmak, kullanıcıların sorularını yanıtlamak.

Koleksiyon Yönetimi hakkındaki tüm sorularınız için e-posta gönderebilir ya da telefon (0312 210 27 87) aracılığı ile Birime ulaşabilirsiniz.