-A A +A

Süreli Yayınlar Birimi

Kütüphane, Üniversite'nin akademik programlarını desteklemeyi, akademik ve idari personel ile öğrencilerin bilgi ihtiyacını karşılamayı ve diğer kurumlarla ulusal ve uluslararası düzeyde işbirliği yapmayı amaçlar. 

Bu bağlamda, Süreli Yayınlar Birimi’nin temel görev ve sorumlulukları aşağıda belirtilmektedir;

Abonelik İşlemleri: Kütüphane’ye abonelik/satın alma, bağış ve değişim yoluyla sağlanan basılı ve elektronik süreli yayınların abonelik işlemlerinin yürütülmesi.

Teknik işlemler: Abonelik işlemleri tamamlanan basılı süreli yayınların yıl içerisinde gelen sayılarının sisteme işlenmesi, eksik sayı hatırlatmalarının yapılması, çıkış aralıklarına göre sayıları tamamlanan süreli yayınların cilde hazırlaması, ciltlenen yayınlara demirbaş numarası verilerek sisteme işlenmesi. Abonelik işlemleri tamamlanan elektronik süreli yayınların erişime açılması, kullanım istatistiklerinin alınması ve değerlendirilmesi.

Hizmete Sunma: Teknik işlemleri tamamlanan basılı ve elektronik süreli yayınların güncel sayılarının ve arşivinin kullanıma sunulması.

Birim kütüphanenin birinci katında B blokta yer almaktadır.

Süreli yayın  işlemleri hakkındaki tüm sorularınızı, e-posta ya da telefon (+90.312)210 36 19 aracılığı ile Birime iletebilirsiniz.