-A A +A

American Chemical Society (ACS) Ücretsiz Makale Yayımlama - Hatırlatma

Kütüphanemizin ACS aboneliği kapsamında, üniversitemizin araştırmacıları makalelerini tüm ACS Press dergilerinde APC (Article Processing Charge) ödemeden yayınlayabilmektedir.
Önemli Hususlar:
1) Gönderen sorumlu yazar, Paragon Plus profilindeki açılır bir menü aracılığı ile Üniversitemizi seçerek kurumumuzla ilişkisini belirtmelidir. Gönderen sorumlu yazar, hakem değerlendirme süreci boyunca ACS ile iletişim kuracak kişi olarak tanımlanmalıdır. 
2) Gönderen sorumlu yazar, Paragon Plus profilinde Üniversitemiz e-posta adresini kullanmalıdır.
 
Yukarıdaki kriterleri karşılayan yazarlar Nitelikli Yazar (Qualifying Author) olarak değerlendirilecektir. Nitelikli yazar olarak makalenizin kabulü sırasında otomatik olarak açık erişim fon talebi oluşacak ve fon talebinizle ilgili işlem yapıldığında Copyright Clearance Center (CCC)'dan bir bildirim alacaksınız.

Dergi Yayın Sözleşmesi (Journal Publishing Agreement) tamamlanırken, makalenizin açık erişim sözleşme kapsamında olduğu bilgisi yer almalıdır. Sözleşmede bu bilginin yer almaması veya makalenizin açık erişim yayınlanmasıyla ilgili sorun yaşamanız durumunda ACS ile OAOps@acs.org veya EBSCO ile ankara@ebsco.com iletişime geçebilirsiniz.

ACS ücretsiz makale yayımlama anlaşması için tıklayınız.
Dergi Listesi için tıklayınız .